Çaykur’un kanser destek ilacı pilot üretime geçti

Çaykur'un kanser destek ilacı pilot üretime geçti

Çaykur tarafından üretilen Beyaz Çay’dan elde edilen maddenin, kanser hastalarına destek tedavisi ürünü olarak kullanıma sunulmasında son aşamaya gelindi.

12 Kasım 2016 - 17:15 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 21:48

Yaklaşık 2 yıl önce Meiji İlaç Araştırma Üniversitesi ile Çaykur’un ortak yürüttüğü çalışmalar sonucunda elde edilen bilimsel bulgular ışığında ürünün Japonya’da pilot üretimi yapıldı.

Çin’deki temaslarını tamamlayarak Japonya’ya geçen Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ilk olarak Tokiwa İlaç ile endüstriyel ölçekte hammadde üretimi konusunda görüşmeler gerçekleştirdi ve gerekli antlaşmaları yaptı. Tokiwa ilaç CEO’su Jin Tatsuzaki bu önemli projede Çaykur’la birlikte olmanın heyecanını duyduklarını ifade etti.

Projenin bir diğer ayağında yer alan ve ürünün kapsülasyon kısmını yapacak olan Catalent firması ile de gerekli antlaşmaları imzalayan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, pilot üretimi yapılan kanser destek ürününün önümüzdeki aylar içerisinde başta Japonya olmak üzere piyasaya sunulacağını ifade etti. Catalent Japonya yetkilileri ürün üretimi konusunda global ilaç firmalarına hizmet verdiklerini ve Türk Çay devi olan ÇAYKUR ile iş birliği yapmanın son derece etkileyici olduğunu ifade ettiler.

Son olarak, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ürünün ilk aşamada yarı-ilaç özelliklerinde kanser tedavisi destek ürünü olarak piyasaya sunulacağını, ürün piyasaya çıktıktan sonra klinik çalışmaların devam edeceğini ve Japonya’da ilaç olarak ruhsatlandırılacağını ifade etti.

Sütlüoğlu Şangay Başkonsolosuna Ziyaret Etti

sutluoglu-cin-baskonsolosu

Şangay şehrinde bu yıl 20.’si düzenlenen FHC Cihina Fuarına katılmak için Çin’de bulunan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu Türkiye’nin Şangay Başkonsolosluğunu ziyaret etti.

Ziyarette Genel Müdür imdat Sütlüoğlu’nu karşılayan Şangay Başkonsolosu Sabri Tunç Algılı: “Genel Müdürümüz Sayın İmdat Sütlüoğlu’nu ve ÇAYKUR’u Şangay’da ağırlamaktan son derece memnun olduk. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

ÇAYKUR olarak artık çayın anavatanında ürünlerinin market raflarında yerlerini alacağını belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu misafirperverliğinden ötürü başkonsolos Algılı’ya teşekkür etti. Genel Müdür Sütlüoğlu: “Bizler de burada olmaktan memnun olduk. ÇAYKUR’un Çin pazarında çay satıyor olduğunu, bir Türk markası olarak artık Çin’deki marketlerde de ÇAYKUR ürünlerinin bulunabileceği, bilgisi paylaştık sayın büyükelçimizle” diyerek başkonsolosa ÇAYKUR ürünlerinden oluşan bir hediye taktim etti.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak