Çaykur’dan eğitimli yangı tatbikatı

Çaykur'dan eğitimli yangı tatbikatı

Rize Merkez Müftü Mahallesindeki Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü bahçesi toplanma alanında, ÇAYKUR Genel Müdürlüğü İdari ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından, özel bir yangın söndürme firması personelinin katkısıyla yangın eğitimi ve yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.

13 Ocak 2017 - 23:15 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 19:28

İş Sağlığı ve İş Güvenliği kapsamında işyerleri ve konutlarda meydana gelebilecek yangınlar hakkında verilen eğitiminin ardından, gerçekleşen yangın tatbikatına, Çaykur Genel Müdürlüğü ana binasında görev yapmakta olan çok sayıda memur ve işçiler katıldılar.

Çaykur İdari ve Sosyal İşler Daire Başkanı Erdinç Hatinoğlu ve Çaykur Sivil Savunma Uzmanı Yakup Yağcı’nın önderliğinde gerçekleşen tatbikatta, yangın söndürücü olarak 6 kg’lık KKT yangın söndürücüler ile sulu yangın söndürme sistemi kullanıldı.

Tatbikat esnasında ÇAYKUR Genel Müdürlüğü binasında görev yapan personele uygulamalı yangın söndürme teknik eğitimleri öğretildi. Tatbikatta ayrıca, kuru kimyevi tozlu 6 kg’lık yangın söndürme tüpleri ekip elemanlarınca kullanılarak meydana getirilen sembolik yangınlar anında söndürüldü.

Yangın eğitmenleri, yangının bilgisizlik, dikkatsizlik, ihmal, sabotaj, sıçrama ve kazalar sonucu oluşan bir afette olduğunu dile getirdiler.Yangını oluşturan etkenler, yanıcı madde, oksijen ve enerjidir(ısı)’dır. Bunlardan birisi ortadan kaldırarak yangının etkisi yok edilir. Ayrıca uygulamalı LPG yangını söndürülmesi tatbikatta yer aldı ve kendi elemanlarımıza değişiklik uygulamalar yaptırıldı.

Ev ve iş yerlerinde olası yangınlarda yapılması gerekenlerin yanı sıra, LPG yangınlarının nasıl söndürüleceği de uygulamalı gösterildi.

Haber: Bayram Ali KAVALCI

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu
Rizeli Kadın Balıkçılar İzmir'e teknik geziye gitti
Rizeli Kadın Balıkçılar İzmir'e teknik geziye gitti