Çaykur Rizespor’da altyapıya ihanet transferi

Çaykur Rizespor'da altyapıya ihanet transferi

Çaykur Rizespor yönetimi, altyapısına ihanet sayılacak skandal bir transfere imza atarak 1 günlük torpilli futbolcusunu Pazarspor’a kiraladı.

01 Şubat 2016 - 22:52 - Güncelleme: 21 Temmuz 2017 - 00:33

Haber: Turgay AYHAN

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da taraftarlar A takım için ciddi transferler beklerken altyapıya ihanet sayılacak torpil transferi ortalığı karıştırdı.

Sessiz sedasız son gün yapılan transfer ile 1997 doğumlu Deniz Kerem Şişman isimli Kadıköy doğumlu, aslen Rize Çayelili olan genç isim, Çaykur Rizespor’da 29 Ocak 2016 tarihinde profesyonele imza attı. Deniz Kerem ile 31 Mayıs 2020 yılına kadar sözleşme imzalandı. 1 Şubat itibariyle profesyonel lisansını eline alan Deniz Kerem, aynı gün Pazarspor’a kiralandı.

Hikmet Karaman göndermişti

Deniz Kerem Şişman, Çaykur Rizespor Transfer Komitesi Başkanı Koray Deniz aracılığıyla sezon başı Yeşil-Mavili Kulübün U21 takımı ile idmanlara çıkmaya başladı. Altyapı tesislerinde kalan Deniz Kerem, disiplinsiz tavırları ve yetersiz görülmesi nedeniyle takımdan gönderildi.

Altyapı hocalarını Koray Deniz’e şikayet ettiği bilinen ve o dönem altyapıda karışıklığa sebep olan Deniz Kerem olayı en son Teknik Direktör Hikmet Karaman’a taşındı. Futbolcuyla konuşan Karaman, verdiği talimat ile futbolcunun takımla ilişkisinin kesilmesini istedi.

7 ayda 4 takım

2015 yılı yaz döneminde Rizespor’da Koray Deniz torpili ile idmanlara çıkan Deniz Kerem Rize’den gidince 27 Ağustos tarihinde ikiz kardeşinin de oynadığı Kardemir Karabükspor U21 takımına gitti. Burada 2 ay kalan futbolcu olumsuz rapor alınca bu kez Beylerbeyispor’a transfer oldu. Beylerbeyispor’un U19 takımında sadece 2 maça çıkan Deniz Kerem, bu takımdan da ayrıldı.

Torpilin de böylesi: Pazarspor’a kiralandı

Geçtiğimiz hafta içinde 3. Lig ekiplerinden Maltepespor’a transfer olacağı duyulan Deniz Kerem’in Çaykur Rizespor’da profesyonele imza atması “Torpilin de böylesi” dedirtti.

Çaykur Rizespor altyapısında onlarca futbolcu profesyonel olabilmek hayaliyle ter dökerken, profesyonel olabilmek için kendilerine sıra gelmesini beklerken altyapı futbolcularına ihanet sayılacak bu hatır transferi Rize’de ortalığı karıştıracağa benziyor.

Deniz Kerem Şişman, son gün transferi ile Rizespor damgasını alarak Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Pazarspor’a transfer edildi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu