Çaykur, Cidde pazarında yerini aldı

Çaykur, Cidde pazarında yerini aldı

Türk Çayını ve Türk usulü çay demleme kültürünü tanıtmak, organik çayların ve DİDİ’nin uluslararası pazarlarda bilinirliğini artırmak ve ihracat çalışmaları kapsamında yeni bayilikler oluşturmak iç

24 Kasım 2016 - 22:12

Türk Çayını ve Türk usulü çay demleme kültürünü tanıtmak, organik çayların ve DİDİ’nin uluslararası pazarlarda bilinirliğini artırmak ve ihracat çalışmaları kapsamında yeni bayilikler oluşturmak için yurt dışı faaliyetlerini sürdüren ÇAYKUR; bu anlamada katıldığı Foodx Saudi fuarı kapsamında yaptığı görüşmeler neticesinde Cidde’de bulunan yerel ve etnik market zincirlerinin raflarında yer almaya başladı.

Yaptıkları bayilik anlaşması ile Cidde’de ÇAYKUR ürünlerinin raflarda yerini aldığını belirten Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu: “Hedeflediğimiz ihracat rakamlarına ulaşmak için ürünlerimizin dış pazarlarda tanıtımı yapmaya ve yeni bayilikler oluşturmaya devam ediyoruz. Suudi Arabistan’da bizi çok mutlu eden bir ilgiyle karşılandık. Fuara gelen ziyaretçiler bizlere ve ürünlerimize yoğun ilgi gösterdi. Yaptığımız görüşmeler neticesinde Aziz Khan beyin sahibi olduğu Organik Life firması ile yaptığımız bayilik anlaşmasıyla ürünlerimiz Cidde’de bulunan yerel ve etnik market zincirlerinde satışa sunulmaya başlandı. Çalışmalarımız hedeflerimiz doğrultusunda devam ediyor.” dedi.

[reklam]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize İŞKUR 2 bin geçici eleman alacak
Rize İŞKUR 2 bin geçici eleman alacak
Modanın Trendi Yeni Nesil Takılar
Modanın Trendi Yeni Nesil Takılar