Çayeli Bakır, Rizeli Kadınlar için farkındalık yarattı

Çayeli Bakır, Rizeli Kadınlar için farkındalık yarattı

Çayeli Bakır İşletmeleri, Ekim ayının Meme Kanseri Ayı olması nedeniyle Çayeli Bakır çalışanlarının eşleri başta olmak üzere tüm Rizeli kadınlara yönelik bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.

13 Ekim 2016 - 16:23 - Güncelleme: 19 Mart 2017 - 00:21

Türkiye’nin yeraltı metal madenlerinden Çayeli Bakır İşletmeleri (ÇBİ), Ekim Ayının Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı olması nedeniyle Çayeli Bakır çalışanlarının eşleri başta olmak üzere tüm Rizeli kadınları bu hastalığa karşı tedbirli ve uyanık olmaları konusunda bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.

Meme Kanseri’ne dikkat çekmek için organize edilen projenin hayata geçirilmesi kapsamında 13 Ekim Perşembe günü Hamit Bostancı Kültür Merkezi’nde, Madenli Belediye Başkanı Necip Yazıcı ve Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Iain Anderson ve Rize Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dilek Ercan Köse’nin katıldığı bir tören gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan Madenli Belediye Başkanı Necip Yazıcı, Çayeli Bakır’ın halk sağlığına katkılarından dolayı Iain Anderson’a teşekkür etti. Çayeli Bakır Genel Müdürü Iain Anderson da yaptığı konuşmada “Meme kanseri için düzenli taramanın ne kadar önemli olduğu konusunda çalışanlarımızda, eşlerinde ve komşularımızda farkındalık yaratmak istedik. Bu etkinliği düzenleyen Çayeli Bakır Kadın komitesine, işbirliği için Rize Sağlık İl Müdürlüğüne ve organizasyona desteği için Madenli Belediyesine teşekkür ederim.” dedi.

hayati-ertelemeyin1

Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü de bu duyarlılığı nedeniyle Çayeli Bakır’a teşekkür plaketi verdi. Törenin devamında Çayeli Bakır İşletmeleri’nde çalışan tüm kadınlar maden sahasında yer alan sağlık binasını pembeye boyadı.

Meme Kanseri etkinlikleri kapsamında, 13-14 Ekim tarihlerinde Hamit Bostancı Eğitim ve Kültür Merkezi’nde Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şubesi tarafından halka yönelik eğitimler düzenlenecek. Ayrıca 40 yaş üstü kadınlara da ücretsiz mamografi taraması yapılacak.

hayati-ertelemeyin

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaman:
Karaman: "Rizespor olarak farklı olmak istiyoruz"
Terzi:
Terzi: "Bu masallara bir son verin"