Bir de çomak sokanlar olmasa…

Bir de çomak sokanlar olmasa…

İkinci devredeki kör topal gidişata arada çomak sokan hakemler de oluyor tabii…

17 Nisan 2016 - 21:09 - Güncelleme: 20 Temmuz 2017 - 23:45

Ama daha önceki bir yazımda belirtmiştim, Rizespor’da dün yenilen hurmalar, bugün bir yerlerin kaşınmasına sebep oluyor diye.

Eldeki malzeme ortada… Sezon başı transfer konusunda atılan yanlış adımlar, binlerce lira ödenip fos çıkan transferler yüzünden devre arası “sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer” misali “yok menajerler şöyle, yok menajerler böyle” bahanelerini sıralattı.

Ama bugün Rizespor bu puan kayıplarını yaşıyorsa; öncelikle sezon başı yapılan yanlış transferler ve devre arası da “Elimde 1,5 Trilyon bütçe vardı” denilmesine rağmen yapılamayan transferler yüzündendir. Hakem kararları işin çerez kısmı…

Osmanlıspor maçına kısaca değinecek olursam, evet 90 dakika mücadele etmeye çalışan bir Rizespor vardı sahada ama yukarıda da yazdığım gibi malzeme ortada olunca yine pas alış verişlerince yapılan hatalar, final paslarında yapılan basit hatalar yüzünden puan kayıpları yaşıyoruz.

Buna bir de bu maçta Hakem Hüseyin Göçek faktörü eklenince Rizespor adına çifte şanssızlık olmuş oldu.

Bu hakemle içeride oynadığımız son 3 lig maçında da katledildik. Verdiği kararlar yüzünden sahamızda yüzümüz gülerek ayrılamadık. Maalesef bu maçta da aynı durumu yaşadık.

Sarı kartı olan adamın bariz tabanına düdüğü çalıp faul veriyorsun da, ikinci sarıyı neden göster miyorsun?

Liglerde hakemlerin verdiği penaltı kararlarından cayma durumlarına pek sık şahit olmayız. Genelde hatalı bir kararsa bile hakem kararından dönmez. Ama Sayın Göçek burada nedense kendisine güvenmeyip, inanmayıp yardımcısına inanarak verdiği karardan dönebiliyor.

Hadi gerçekten penaltı olmasa gam yemeyeceğiz ama rakibin ellerine topun vurduğu bariz şekilde belli.

Şimdi rakip kırmızıyı görse (ama görmedi), hakem penaltıyı verse (ama vermedi) Rizespor bu maçtan 3 puanı alır, biraz daha rahatlayabilirdi. Sonuçta maçta Osmanlı ekibinin bariz net pozisyonları yoktu ama biz final paslarını doğru yapsaydık değerlendirebileceğimiz net pozisyonlara sahiptik. Sonlara doğru yaptığımız hatayla da golü yiyince artık söylenecek söz yok.

Maalesef ikinci devredeki kör topal gidişat sürüyor ve bunda yeri geldi hakemlerin katkısı oluyor, yeri geldi teknik hataların, yeri geldi futbolcu hatalarının… Ama yinelersek asıl hata; zamanında yanlış yapılan, sonradan ise yapılamayan transferlerdir.

Maç sonu Kulüp Başkanı Metin Kalkavan’ın da açıklamalarını takdir ettiğimi belirtmeliyim. Anca Sayın Başkan, bu sert yüzünüzü göstermek için çok geç kaldınız. Süper Lig’deki ikinci sezonumuzda kaç kez gördük bu sahneleri, kaç kez yaşadık… Siz ise hep susmayı, eleştirmemeyi, hakkımızı aramamayı tercih ettiniz.

Dilerim bundan sonra hakkımızı yedirmeyen, her platformda Rizespor’u daha çok savunan ve sahiplenen bir Başkan olarak yolunuza devam edersiniz.

Zümrüt Rize Gazetesi / 18.04.2016 / Sayı: 22.319

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
Çaykur Rizespor tazminat alacak
Çaykur Rizespor tazminat alacak