Batı Park Projesi için imzalar atıldı

Batı Park Projesi için imzalar atıldı

06 Ocak 2017 - 16:31 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 19:57

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin çehresini değiştirecek olan ve yerleşkenin çağdaş bir eğitim ve öğretim sahası olması amacıyla Kalkınma Bakanlığı tarafından Üniversitenin yatırım programına alınarak Maliye Bakanlığı’nca bütçesi Üniversiteye aktarılan Sahil Dolgu Alanı (Batı Park) projesi için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü arasında yapım protokolü imzalandı.

Yapım protokolünü Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak imzaladı.

Ankara’da gerçekleştirilen protokol imza töreninde bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, en kısa sürede başlatılacak olan bu dev yatırımın hem Rize’nin hem de Üniversitenin çehresini değiştireceğini, Üniversiteye ayrı bir güzellik katacağını belirtti ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine ve Rize’ye hayırlı olmasını diledi.

Rektör, yeni yatırımlarla sürekli büyüyen Üniversitenin, bu projenin tamamlanması ile birlikte çok önemli bir sosyal yaşam alanına, spor alanlarına, kafeteryalara ve rekreasyon alanlarına kavuşacağını, projenin Rize’nin sosyal yönden gelişimine de katkı sağlayacağını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, gerek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine gerekse söz konusu projenin hayata geçmesi noktasında desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakan Binali Yıldırım’a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme ile Maliye ve Kalkınma Bakanlarına, Rize Milletvekillerine, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Üyelerine, Rize Belediye Başkanı’na ve Rize'nin önde gelenlerine yürekten teşekkür ettiğini belirtti.

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Üniversitenin Sahil Dolgu Alanı projesinin gerçekleşebilmesi için Zihni Derin Kampüsü önünde yer alan denizden 172 dönüm kadar alanı Üniversiteye tahsis etti. Söz konusu alanın dolgu alanı ise 130.000 metrekareyi kapsayacak.

İçerisinde; 1 amfi tiyatro, denize nazır oturma ve dinlenme alanları, kafeteryalar, mescit, yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, kapalı ve açık oyun parkları, futbol sahası, spor salonu, 2 adet halı saha, 4 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, kaykay alanı (skateboarding),  kano ve yelken spor kulüpleri gibi birçok mekân yer alacak.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
RTEÜ’de 4. Rize Tematik Anestezi Sempozyumu
RTEÜ’de 4. Rize Tematik Anestezi Sempozyumu
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam