Jartiyer Takım TR
  • Metin 2 TR
Başkan Kasap’tan Halk Şairi Efendioğlu’na ziyaret

Başkan Kasap'tan Halk Şairi Efendioğlu'na ziyaret

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, UNESCO tarafından “Yaşayan İnsan Hazineleri, Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri” ödülüne layık görülen Rizeli halk şairi Osman Efendioğlu’nu köyünde ziyaret ederek tebrik etti.

02 Aralık 2016 - 19:18 - Güncelleme: 28 Şubat 2017 - 00:00
League of Angels II TR

Kaleme aldığı şiirlerde ve söylediği Atma türkülerde Rize’nin kültürüne, gelenek ve göreneklerine 12 yaşından itibaren 70 yıldır katkı sağlayan Şair Osman Efendioğlu, geçtiğimiz ay Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen ödülünü Cumhurbaşkanlığı Külliye’sinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Atma Türkü üstadı Osman Efendioğlu’nu ziyaret ederek tebrik eden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yıllardır Rize'nin kültürünü dünyaya tanıtmak için göstermiş olduğu gayretlerinden ötürü kendisine teşekkür etti.

Başkan Kasap ayrıca halk şairi Efendioğlu’na, Rize Belediyesi olarak içerisinde geçmişten günümüze Rize'de Atma Türkü sanatını icra etmiş halk şairlerinin şiirlerinden oluşan bir Kültür Yayını çalışması içerisinde olduklarını ve yakın bir tarihte bu çalışmanın baskısı yapılacağını söyledi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 2 bin 78 işletme KOSGEB Kredisi alacak
Rize'de 2 bin 78 işletme KOSGEB Kredisi alacak
Rizeli bürokratın
Rizeli bürokratın "İLA" kitabı çıktı