Başkan Kasap’tan "Atatürk Heykeli" açıklaması

Başkan Kasap'tan "Atatürk Heykeli" açıklaması

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi çerçevesinde Rize Belediyesi tarafından başlatılan inşaat çalışmaları kapsamında meydanda bulunan Atatürk Heykeli’nin Rize Valiliği önüne nakli güvenli bir şekilde sağlandı.

23 Aralık 2016 - 19:58 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 21:52

Önceki gün itibariyle Rize Belediyesi ekiplerince başlatılan Heykelin nakil çalışmaları gece geç saatlere kadar devam etti. Heykel akşam saatlerinde Rize Valiliği önündeki Resmi tören alanına yerleştirildi.

Titizlilikle yürütülen çalışmalar kapsamında Heykelin montalama işlemi ekipler tarafından tamamlanırken, heykelin çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

“Söylemler Bizleri Derinden Üzmüştür”

Konu ile ilgili bir yazılı açıklamada bulunan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Bilindiği üzere Rize Belediyesi olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projemizin inşaat çalışmaları başlatılmış olup, kazı çalışmalarının devam ettiği alanda bulunan Atatürk Heykelimizin yeni tören alanımız olan Rize Valiliği önüne taşınma işlemi gerçekleştirilmiştir. Heykelin taşınma süreci bazı kesimler tarafından heykel kaldırıldı ve akıbeti belirsiz gibi kamuoyuna yansıtılmaya çalışılmıştır.

Fakat yapılan bu çalışmada bundan sonraki resmi törenlerimiz Rize Valiliği önünde yapılacak olması nedeniyle Atatürk Heykeli ekiplerimiz tarafından güvenli bir şekilde yeni tören alanına yerleştirilmiştir. Bu çalışmanın altında farklı nedenler arayarak, konuyu farklı noktalara çekme gayreti içerisinde olan bazı kesimlerin gerek ilimizle gerekse Rizeli vatandaşlarımızla ilgili söylemleri bizleri derinden üzmüştür.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi inşaat çalışmaları kapsamında yapmış olduğumuz bu çalışmanın altında hiçbir suretle farklı düşüncelerin olmadığını kamuoyunun takdirine sunuyorum” dedi.

İlgili Haber

Rize'deki Atatürk Heykeli taşındı

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu