Ayder’de 10. Kardan Adam Şenliği düzenlenecek

Ayder'de 10. Kardan Adam Şenliği düzenlenecek

Rize'de her yıl binlerce kişinin katıldığı Kardan Adam Şenliği'nin 10'uncusunun 28-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

29 Aralık 2016 - 21:04 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 21:21

Konuyla ilgili açıklama yapan  Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, ülkenin içerisinde olduğu kritik süreç ve şehitlerin manevi hatırasına saygıdan dolayı etkinlikteki müzikli eğlence kısımlarının iptal edildiğini belirterek, "Bu yıl 10.'sunu düzenleyeceğimiz Kardan Adam Şenliğimizde, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Biatlon Türkiye Şampiyonası etkinliğimiz var. Bu yıl Biatlon Türkiye Şampiyonası'nın 2.'si yine 28-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilmesini planladığımız Kardan Adam Şenliği bünyesinde yapılacak." dedi.

Haşimoğlu, bireysel kayan turistlerin geçtiğimiz yıl karşı karşıya kaldıkları ve ciddi yaralanmalarla sonuçlanan kazaların bu yıl yaşanmaması için ekstra tedbirler aldıklarını belirtip, "Geçtiğimiz yılki şenliğe 45 bin kişilik bir katılım sağlanmıştı. 45 bin kişinin katıldığı bir etkinlikte bazı olumsuzlukların gerçekleşmesi de kaçınılmaz oldu. Mesela bireysel kayaklardaki yaralanmalar çok ön plana çıktı. Yaralanmaların önüne geçmek için de bireysel kayakların gerçekleştirildiği platformu düzenleyerek, ilk yardım müdahalesi yapacak ekipleri de güçlendireceğiz" ifadelerini kaydetti.

Haşimoğlu ayrıca etkinliğe katılacak kişilerin yoğun kar yağışı ve buzlanmaya karşı gerekli tedbirlerini alarak Ayder'e gelmelerini isterken, etkinliğe katılan herkese kavurma, pilav ve ayran dağıtımı yapılacağını da sözlerine ekledi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu