Avcı’dan afette yakınlarını kaybeden aileye ziyaret

Avcı'dan afette yakınlarını kaybeden aileye ziyaret

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, önceki gece yoğun yağış sonrası afetin yaşandığı ve 2 kişinin hayatını kaybettiği Pazar İlçesi’nin Aktaş Köyüne giderek afet sonrası çalışmaları inceledi ve hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

18 Ekim 2016 - 18:41 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 23:57

İl Başkanı Muhammed Avcı, berberinde İl yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa ve AFAD İl Müdürü Şakir Kurk ile birlikte afetin yaşandığı Aktaş Köyüne gittiler.

Avcı afet sırasında evleri heyelana kapılarak toprak altında kalan ve hayatlarını kaybeden Kemal Doğan ile eşi Ümmiye Doğan’ın yakınlarına başsağlığı dileyerek yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Afet yerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan ve burada bir açıklama yapan İl başkanı Avcı, “Maalesef dün geceki yağışla birlikte oluşan afet sonrasında üzücü bir olay yaşadık. İki hemşehrimizin hayatını kaybetmesi bizleri son derece üzdü. İlgili kurumlarımız olay yerinde çalışmalarına devam ediyor. Afet bölgesinde müdahale edilmesi gereken konular kalmışsa, bunlarla ilgili bir değerlendirme yapmak üzere bölgedeyiz. Buradaki en büyük üzüntümüz iki hemşehrimizin hayatını kaybetmesidir. Allah yakınlarına sabırlar versin.” dedi.

İl başkanı Avcı ve berberindekiler Aktaş köyünün ardında bir başka heyelanın daha yaşandığı Pazar’ın Merdivenli Köyüne giderek incelemelerde bulundular. Burada can kaybının olmadığı fakat heyelan sonrası bir evin tedbir amaçlı boşaltıldığı belirtilerek yapılan tespitler sonrasında “evde oturulur ya da oturulmaz raporu” doğrultusunda çalışmaların devam edeceği ifade edildi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
Çaykur Rizespor tazminat alacak
Çaykur Rizespor tazminat alacak