Avcı’dan afette yakınlarını kaybeden aileye ziyaret

Avcı'dan afette yakınlarını kaybeden aileye ziyaret

İl Başkanı Muhammed Avcı, berberinde İl yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa ve AFAD İl Müdürü Şakir Kurk ile birlikte afetin yaşandığı

18 Ekim 2016 - 18:41

İl Başkanı Muhammed Avcı, berberinde İl yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa ve AFAD İl Müdürü Şakir Kurk ile birlikte afetin yaşandığı Aktaş Köyüne gittiler.

Avcı afet sırasında evleri heyelana kapılarak toprak altında kalan ve hayatlarını kaybeden Kemal Doğan ile eşi Ümmiye Doğan’ın yakınlarına başsağlığı dileyerek yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

[reklam]

Afet yerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan ve burada bir açıklama yapan İl başkanı Avcı, “Maalesef dün geceki yağışla birlikte oluşan afet sonrasında üzücü bir olay yaşadık. İki hemşehrimizin hayatını kaybetmesi bizleri son derece üzdü. İlgili kurumlarımız olay yerinde çalışmalarına devam ediyor. Afet bölgesinde müdahale edilmesi gereken konular kalmışsa, bunlarla ilgili bir değerlendirme yapmak üzere bölgedeyiz. Buradaki en büyük üzüntümüz iki hemşehrimizin hayatını kaybetmesidir. Allah yakınlarına sabırlar versin.” dedi.

İl başkanı Avcı ve berberindekiler Aktaş köyünün ardında bir başka heyelanın daha yaşandığı Pazar’ın Merdivenli Köyüne giderek incelemelerde bulundular. Burada can kaybının olmadığı fakat heyelan sonrası bir evin tedbir amaçlı boşaltıldığı belirtilerek yapılan tespitler sonrasında “evde oturulur ya da oturulmaz raporu” doğrultusunda çalışmaların devam edeceği ifade edildi.

[reklam]

İlgili Haber;

Pazar'da heyelan: Yaşlı çift öldü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
RTEÜ'de FETÖ'den 5 kişi tutuklandı
RTEÜ'de FETÖ'den 5 kişi tutuklandı
İl Başkanı Avcı'dan askı süresi uyarısı
İl Başkanı Avcı'dan askı süresi uyarısı