Atatürk Heykelini taşıma girişiminden vazgeç!

Atatürk Heykelini taşıma girişiminden vazgeç!

Rize’de yapılacak olan Cumhuriyet Meydanı Projesi kapsamında Atatürk Heykeli’nin kaldırılması tartışmalarına Rize Eğitim-İş Sendikası da katıldı.

25 Ekim 2016 - 06:03 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 23:31

Rize Eğitim-İş Sendikası İl Temsilcisi Ümit Doğan, Atatürk Heykeli’nin kaldırılmasının ya da başka bir yere taşınmasının tartışılmasının son derece yaralayıcı olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Doğan, birlik ve beraberliğin son derece önem taşıdığı bu günlerde Rize’nin, hem yerel, hem de ulusal kamuoyunda Atatürk Anıtı’nın kaldırılması tartışmalarıyla maruz kalmasının üzücü olduğunu ifade etti.

“Son derece yaralayıcı”

Doğan açıklamasında şunları belirtti; “Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti, içeride FETÖ, İŞİD, PKK, dışarıda emperyal piyon ve işbirlikçilerine karşı adeta bağımsızlık mücadelesi verirken bizlerin, Ülkemizin kurucusu, Türk Milletinin ebedi başkomutanı ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün anıtının kaldırmasının ya da başka bir yere dahi taşınmasının tartışması son derece yaralayıcıdır.”

“Vazgeçmeye davet ediyoruz”

Rize hemşehrisi olmaktan övündüğünü her koşulda ifade eden ve tüm Türkiye'de olduğu gibi Rizeli hemşehrilerince de minnet, sevgi ve saygıyla anılan Atatürk’ün, anıtı üzerinden tartışılmasına biran önce son verilerek kamuoyundaki endişelerin giderilmesi gerektiğini belirten Doğan şunları belirtti; “Bu iddia ve tartışmaları sonlandırmak öncelikle ilimiz belediye başkanı Sayın Reşat Kasap'ın sorumluluğundadır. Bizler Eğitim-İş Rize İl Teşkilatı olarak Sayın Kasap'ı kamuoyunda infial uyandıran ve ilimizi ülke genelindeki tartışmaların ortasına çeken anıt sökme ya da taşıma girişiminden vazgeçmeye davet ediyoruz.”

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak