Arsa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Arsa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

15 Ocak 2016 - 13:20 - Güncelleme: 21 Temmuz 2017 - 01:35

Yatırım yapmak geleceğimizi ekonomik anlamda güvence altına almak için çok çok önemlidir. Ancak yatırım yapmak demek kesinlikle para kazanmak değildir. Yanlış yapılan bir yatırım ile var olan paranızı malınızı da kaybetmenize neden olabilir. Yapılacak yatırımlar çok iyi incelenmeli, gerekli analizler yapılmalıdır.

Birçok yatırım aracı vardır. Bunlardan biriside arsa almaktır. Arsa almak geçmişten günümüze her zaman en çok yapılan, en az kaybettiren ve en güvenilir yatırım aracıdır. Arsa alırken dikkat edilmesi gereken birçok şey vardır. Mutlaka birinci felsefeniz alırken kazanmak olmalıdır. Piyasa araştırmasını çok iyi yapmak ve arsanın piyasa değerini bilmek gerekir. Mümkünse değerinin altında bir fiyata alabilmenin uğraşı verilmelidir. Arsa alınacak bölgenin yapısı, gelişmişliği, alt yapısı ve merkezi yerlere yakınlığı da önemli dikkate alınmalıdır.

Eğer ki daha az gelişmiş bir bölgeden arsa yatırımı yapacak iseniz o zaman bölgeye gelecekte yapılacak merkezi yatırımları takip etmeniz gerekmektedir. Bölgenin hangi vadede ne kadar gelişeceğini yaptığınız yatırımın ne kadar prim yapacağı üzerine çok detaylı kafa yormanız gerekmektedir.

Eğer ki yatırımınız ve maddi beklentiniz çok uzun vadeli olacaksa da bu kez biraz daha rahat olabilirsiniz. Çünkü bu yapacağınız yatırım muhtemelen küçük bir yatırım olacak ve kaybedeceğiniz para çok fazla olmayacaktır. Çünkü çok az gelişmiş bir yerden arsa almak istiyorsanız muhtemelen çok az rakamlara bu yatırımı yapmanız mümkün olacaktır. Ancak burada da ortaya koyduğunuz miktar az bile olsa unutmayın sizin çöpe atılacak bir paranız asla olamaz. Bu alanda da yine analiz yapılmalı, hatta bölgeyi çok iyi tanıyan emlakçılardan, yatırım danışmanlarından yardım ve destek isteyebilirsiniz.

Sonuç olarak ne kadar yaşayacağımız belli olmadığına göre geleceğimiz için mutlaka ve mutlaka yatırımlar yapmalıyız ve bunu en doğru bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Biz yiyemesek bile çocuklarımız için bu yatırımlar çok çok önem arz etmektedir. İster arsa alın, ister ev alın. Ya da altına yapın yatırımınızı. Olmadı hisse senedi alın. Ne yaparsanız yapın ama önce araştırın. Bir bilene sorun. Yardım isteyin. Unutmayın doğru yatırım sizi her zaman daha ileriye taşıyacaktır.

Daha fazlası : http://alirkendikkat.com/arsa-alirken-nelere-dikkat-edilmeli/

 

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de elektrik akımana kapılan genç hayatını kaybetti
Rize'de elektrik akımana kapılan genç hayatını kaybetti
Çaykur Brezilya pazarına girdi
Çaykur Brezilya pazarına girdi