Aracınızın Kaskosunu Yenilediniz mi?

Aracınızın Kaskosunu Yenilediniz mi?

18 Ocak 2016 - 12:09 - Güncelleme: 21 Temmuz 2017 - 01:28

Maalesef insanlar kendi canlarına veya mallarına bir zarar gelmeden, kendilerini ve mallarını korumak için çok fazla özen göstermez daha doğrusu mantıklı bir önlem almazlar. Özellikle maddi anlamda mağdur olmadığınız sürece bu önlemler hiç akıllarına gelmez.  Oysa zamanın bize neler getirebileceğini asla ama asla bilemeyiz. Ve bu rahatlık yüzünden kasko ve sigortanın ne anlama geldiğini, ne işe yaradığını ve nasıl yaptırmamız gerektiğini de bilemeyiz.

Bir aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucunda oluşabilecek her türlü zararları güvence altına alan sigorta sözleşmesine kasko adı verilir. Trafik sigortasından farklı bir sözleşme olan ve poliçe sahibinin kendi aracının maddi hasarının da kısmen veya tamamen karşılar. Trafik sigortası zorunlu iken kasko zorunlu değildir. Kaskonun başlama süreci ise; sigorta priminin tamamının ödenmesi veya taksitle ödeme yapılmasına karar verilmişse, ücretin ilk taksiti teslim edildiği an itibari ile sigorta yetkili kişisinin tüketiciye poliçesini teslim etmesi ile başlar. Kasko bedeliniz ize; "Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği" tarafından hazırlanan araç kasko değer listesine göre belirlenmektedir. Ayrıca araç içersinde bulunan özel eşyalarda hesaplanarak kasko bedeli fiyatına ekleme yapılır. Kasko firmasını seçerken yol asistanlığı hizmeti verdiğine dikkat ederseniz sizin için daha iyi olabilir. Çünkü; aracın çekilmesi, konaklama, ulaşım masraflarınız karşılanır ve kiralık araç temininiz sağlanır.

Siz ve aileniz daha güvenli bir yolcuğu hak ediyorsunuz. Bu yüzden herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadan önce; kendi canınızı ve malınızı koruma altına almalısınız. Bu yüzden araç sahibi olurken bunun gibi temel olgulara dikkat etmeli ve kasko hakkında detaylı bilgilere sahip olmalısınız. Bilgi sahibi olduktan sonra da size uygun kasko firmasını seçerek, güvenli yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
Çaykur Rizespor tazminat alacak
Çaykur Rizespor tazminat alacak